راهنمای خرید باطری لپ تاپ

باتری لپ‌تاپ

باتری لپ‌تاپ شما چقدر شارژ نگه‌می‌دارد؟ هر نوع باتری طول عمر خود را دارد. اما نوع استفاده و نگهداری لپ‌تاپ هم مهم است و روش‌‌هایی وجود دارد که باعث افزایش عمر باتری ‌شود. وقتی که زمان تعویض باتری لپ‌تاپ فرامی‌رسد، افراد معمولا وسوسه می‌شوند که هر طور شده باتری ارزان بخرند تا بتوانند کمی پول پس‌انداز کنند و در نتیجه باتری را از یک برند متفاوت با برند لپ‌تاپ خود خرید می‌کنند!

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که این کار را نکنید. برندهای متفرقه تولید کننده باطری لب‌تاپ این روزها بسیار زیاد شده‌اند و باید در خرید باطری لب تاب بیشترین دقت را به خرج دهید و وقتی باتری لب‌تاب شما نیاز به تعویض داشت، فقط به سراغ برند تولید کننده لب‌تاپ خودتان بروید.خوشبختانه فروشگاه اینترنتی بازرگانی نِت انواع برندهای اوریجینال باطری لپ‌تاپ مانند برندهای ایسوس (Asus)، دل (Dell)، لنوو (Lenovo) و غیره را موجود دارد و نیازی نیست نگران خراب شدن باتری‌ باشید.

 انواع باتری لپ‌تاپ

تشخیص و انتخاب باتری لپ‌تاپ ساده است، فقط کافیست مدل و برند لپ‌تاپ خود را بدانید. باتری‌ها به چند دسته ۳ سلولی، ۴ سلولی، ۶ سلولی و ۹ سلولی تقسیم می‌شوند. برندهای معروف انواع باتری درجه یک را وارد بازار کرده‌اند که دقیقا خود باتری اولیه لپ‌تاپ شما است، یعنی خوب شارژ نگه‌می‌دارد، سریع شارژ می‌شود و داغ نمی‌کند. با توجه به مدل و برند لپ‌تاپ‌ خود و البته بودجه‌ای که در نظر گرفتید، شما می‌توانید بهترین باتری لپ‌تاپ را از بازرگانی نِت خرید کنید. باتری برندهای اچ‌پی (HP)، اپل (Apple)، ایسوس (Asus)، دل (Dell)، لنوو (Lenovo)، ایسر (Acer)، سونی (Sony)، مایکروسافت (Microsoft) در گروه لوازم جانبی لپ‌تاپ به فروش می‌رسند.

 راهنمای خرید باتری لپ‌تاپ

اگر باتری لپ‌تاپ شما زیاد داغ می‌کند، اگر شارژ نگه نمی‌دارد و مدام برای عوض کردن باتری پیام می‌دهد، اگر شارژ نمی‌شود و لپ‌تاپ‌تان را با برق شارژر روشن نگه‌داشته‌اید، وقت خریدن یک باتری لب‌تاب است. بهترین باتری لزوما گران‌ترین باتری نیست، اما این به این دلیل نیست که ارزان‌ترین باتری را سفارش دهید. در فروشگاه اینترنتی بازرگانی نِت شما می‌توانید همه اطلاعات مورد نیازتان را از جدول مشخصات و نقد و بررسی تخصصی به دست بیاورید و بهترین راهنمای خرید باتری لپ‌تاپ را در اینجا مشاهده کنید.

از فروشگاه معتبر و با تجریه  باطری خرید کنید

انواع کیفیت باطری لپ تاپ :

باطری لپ تاپ از نظر کیفیت به سه دسته تقسیم می شود

کیفیت ORGINAL – به علت گرانی کالا در ایران برای خیلی از مدل ها موجود نمی باشد و بازار وسیع ندارد.

کیفیت GRADE A – بسیار اقتصادی و از نظر کیفیت تا ۸۰% مشابه باطری اورجینال می باشد .تمام باطری های موجود در سایت بازرگانی نِت کیفیت درجه یک را دارند ( پیشنهاد بازرگانی نِت )

کیفیت HI COPY  – باطری با جعبه خاکی و کیفیت پایین و با پایین ترین ظرفیت ( از خریدن این گونه باطری جداَ اجتناب کنید )

طول عمر باتری لپ تاپ چقدر است ؟

زمان معینی را نمی‌توان برای طول عمر باتری لپ تاپ مشخص کرد و شاید میزان تعیین شده ای که شرکت سازنده لپ تاپ به آن اشاره کرده است متغیر باشد. طول عمر باتری لپ تاب به مواردی مانند نوع لپ تاپ، باتری به کار رفته در آن، میانگین استفاده از باتری و کارهایی که شما با لپ تاپ انجام می‌دهید، وابسته است. به اعتقاد مدیران شرکت لپ تاپ Dell طول عمر باتری لپ تاپ پس ۱۸ تا ۲۴ ماه استفاده از لپ تاپ کاهش محسوسی دارد. اما دیدگاه وب سایت  Computer Homeبه نظر خوش بینانه تر است و طول عمر باتری لپ تاپ را دو تا چهار سال، معادل ۱۰۰۰ مرتبه شارژ ودشارژ شدن می‌داند.

 بررسی و تست سلامت باتری لپ تاپ توسط نرم افزار های تخصصی

1873ebed03310a0f92137a21dc78ed09616d 1ssbc10 - راهنمای خرید باطری لپ تاپ

نرم افزارهای متعددی برای تعیین سالم بودن لپ تاپ به صورت رایگان وجود دارد. با نصب هرکدام از آن‌ها بر روی لپ تاپ خودتان آمار زیادی درباره باتری لپ تاپ به دست می‌آید. از جمله این نرم افزارها نرم افزار HWMonitor،Battery Bar  و Battery Care  هستند که در هر سه می‌‌توان آمار“Wear Level”   را دید. این آمار به صورت درصدی میزان استفاده از باتری لپ تاپ را به شما می‌دهد. مثلا اگرWear Level  باتری لپ تاپ ۱۷ درصد باشد، مفهوم آن به این صورت خواهد بود که باتری ۱۷ درصد کمتر از زمان نو بودن شارژ شده است. با استفاده کردن از این نرم افزارها و اطلاعات مربوط به Wear Level مشکلات باتری لپ تاپ قابل شناسایی است و می‌توان قبل از اتمام شارژ یا کافی نبودن شارژ آن برای پشتیبان گیری از اطلاعات پشتیبان گرفت و یا آن‌ها را ذخیره سازی کرد.

ظرفیت باتری های لپ‌تاپ

مورد مهم دیگر قدرت باتری یا به عبارتی ظرفیت آن است. میزان قدرتی که یک باتری می تواند تولید کند ظرفیت آن نامیده می‌شود و واحد آن میلی آمپر ساعت (mAh) است. باتری با ظرفیت بالا زمان بیشتری لپ تاپ را روشن نگه می‌دارد. ظرفیت باتری های قوی معادل ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت است.

راه کارهای برای افزایش عمر باتری لپ‌تاپ

2540P - راهنمای خرید باطری لپ تاپ

پس اگر می‌خواهید باتری جدید خریداری کنید بهتر آن است که اصول استفاده از آن را دانسته تا مدت بیشتری بتوانید از آن استفاده نمایید. نکات کاربردی برای افزایش طول عمر باتری لپ تاپ در زیر آمده است:

 • در استفاده اولیه از باتری آن را به طور کامل استفاده کنید به گونه ای که لپ تاپ شما خاموش گردد. بعد باتری را حتما ۱۲ ساعت شارژ نموده و مجددا استفاده کنید.
 • طولانی مدت لپ تاپ را بدون استفاده قرار ندهید: اگر طی چند ماه باتری لپ تاپ فرآیند شارژ و دشارژ را انجام ندهد طول عمر آن بسیار کاهش می‌یابد. تصوری که عده ای دارند این است که باتری را جدا کرده و از لپ تاپ با جریان برق استفاده کنند تا طول عمر باتری کاهش نیابد اما کنار گذاشتن طولانی باتری و شارژ و دشارژ نشدن آن باعث خرابی بیشتر باتری خواهد شد.
 • استفاده از شارژر خود لپ تاپ و عدم استفاده از شارژرهای مختلف که جریان و ولتاژ متفاوت ایجاد می‌نمایند و باعث اسیب به باتری وحتی سوختن آن می‌شوند.
 • هنگام قرار داشتن باتری در لپ تاپ به طور مداوم شارژر را به آن وصل نکنید. زمانی که باتری صد در صد شارژ شد آن راز برق جدا کرده و با لپ تاپ تا زمان عدم شارژ و نیاز به شارژ مجدد کار کنید. اتصال مداوم شارژ به لپ تاپ هم به باتری و هم به لپ تاپ آسیب می‌زند.
 • مطمئن شوید که باتری، شارژر و لپ تاپ در زمان شارژ شدن زیاد داغ نشود. اگر این طور شد لپ تاپ را در حالت خاموش شارژ کنید. مکان شارژ لپ تاپ باید مناسب باشد. شارژ لپ تاپ در اتاقی گرم در فصل تابستان به باتری و لپ تاپ آسیب وارد می‌کند.
 • هر چند مدت یک بار لپ تاپ را به شارژر متصل کرده و Defragment هارد دیسک را انجام دهید. Defrag لپ تاپ سبب شده تا اطلاعات مرتبط به هم داخل هارد در کنار هم قرار گرفته و در زمان فراخوانی زمان کمتر و حرکت مکانیکی هد هارد دیسک کمتر صورت بگیرد و انرژی کمی مصرف شود.
 • در زمان شارژ اگر به موس وUSB  و مانند اینها نیاز ندارید آن ها را از لپ تاپ جدا کنید. بلوتوث و وای فای هم در کاهش طول عمر باتری موثرند. پس هنگام استفاده از باتری ارتباط‌های بی سیم  با دستگاه لپ تاپ را قطع کنید.

نحوه ی شارژر اولیه باطری لپ تاپ :

بعد از خرید باتری عموما از ما پرسیده می شود که شارژ اولیه باتری را چگونه استفاده کنیم؟

و یا اینکه چه مدت زمان آن را در شارژ نگه داریم؟

باید به شما بگویم طول عمر باتری و تعداد ساعت نگهداری شارژ بستگی مستقیمی به نحوه  ی استفاده ی شما دارد,پس سعی کنید استفاده ی درست و اصولی را در همان ابتدای استفاده از باطری بکار بگیرید!

۱-اول اینکه باید بدانید که باتری ها دارای یک شارژ اولیه هستند که توسط کارخانه ی سازنده زده شده است.

۲-در بار اول که باتری خریداری شده است,شما باید اجازه بدهید این شارژ اولیه به طور کامل استفاده بشود.

خوب به این صورت که ابتدا اجازه بدهید شارژ اولیه تا ۱۰ الی ۱۵ درصد برسد,حالا دستگاه را به شارژ بزنید و اجازه بدهید تا ۸۵ الی ۹۰ درصد دستگاه شما شارژ شود!توصیه می کنیم که هیچ وقت اجازه ندهید که درصد شارژ باتری شما به ۱۰۰ درصد برسد.

خوب این از شارژ اولیه باتری که شما تازه خریداری کرده اید.خوب از این به بعد سعی کنید در استفاده از باتری خود نکات زیر را رعایت کنید.

۱-باتری شما می تواند به صورت دائم روی دستگاه استفاده شود و هیچ گونه مشکلی ندارد!

۲-در ماه دوبار باتری خودتان را کالبیره کنید!

کالبیره کردن باطری لپ تاپ :

خرید باطری در بازرگانی نِت - راهنمای خرید باطری لپ تاپ

خیلی راحت است به این صورت که شارژ باتری را تا ۵ یا ۱۰  درصد تمام کنید(هیچ موقع نباید صفر بشود).حالا دستگاه خود را به شارژ بزنید و روی ۹۰ درصد ان را بکشید(هیچ گاه اجازه ندهید سلول ها به طور کامل پر شوند).توصیه می کنیم در ماه دو یا سه بار شارژ و دشارژ کنید.

توجه کنید که اگر باتری شما به صورت مداوم در برق باشد و شارژ و دشاژ نشود عمر باطری شما به مرور کاهش پیدا می کند!

 

 

خرید انواع باطری لپ تاپ با کیفیت A  و قیمت عالی

دیدگاه‌ها (۲)

*
*

  میثاق پاسخ

  ۹ماهه از سایتتون باطری و هارد لپ تاپ خرید کردم تا الان که راضی بودم امیدوارم ادامه دار باشه . ممنون از راهنمایی و قیمت و ارسال به موقع کالا

   مدیر سایت پاسخ

   تشکر از خرید