تماشا کنید: باگی که به پنهان‌شدن آیتم‌های نوار منو در پشت ناچ مک‌‌بوک پرو ۲۰۲۱ منجر می‌شود

یکی از تغییرات بحث‌برانگیز زبان طراحی گوشی‌های آیفون در سال‌های اخیر قطعا به استفاده از ناچ یا بریدگی زمختی مربوط می‌شود که درحقیقت اپل از سال ۲۰۱۷ و هم‌زمان با رونمایی آیفون X از آن برای پنهان‌کردن آرایه فیس آی‌دی بهره می‌ببرد. با وجود نارضایتی و خواسته بسیاری از کاربران برای حذف ناچ از گوشی‌های آیفون، کوپرتینویی‌ها اکنون ناچ را به مدل‌های جدید مک‌بوک پرو آورده‌اند و به‌نظر می‌رسد که قصد دارند استفاده از آن را در سایر کامپیوترهای مک نیز گسترش دهند.

در سیستم‌عامل‌ مک‌اواس نوار منو در قسمت فوقانی نمایشگر تعبیه شده است و استفاده از ناچ می‌تواند‌ کارکرد درست این بخش را مختل کند؛ بنابراین، اپل و توسعه‌دهندگان باید برنامه‌هایشان را با طراحی جدید نوار منو مبتنی‌بر ناچ بهینه کنند. بااین‌حال، به‌نظر می‌رسد که همچنان مک‌اواس مانتری و بسیاری از برنامه‌ها مطابق با ناچ هماهنگ نشده‌اند. دراین‌میان، کوین نلسون، مالک کانال یوتیوبی Snazzy Labs، چند ویدئو در توییتر به‌اشتراک گذاشته که برخی از باگ‌های نرم‌افزاری را برجسته کرده است.

نخستین ویدئو با عنوان «چه کسی این را طراحی کرده است؟!» نشان می‌دهد که مک‌اواس هنگام اجرای برنامه‌ای با آیتم‌های زیاد، گزینه‌ها را در سمت راست و چپ ناچ به‌درستی قرار می‌دهد؛ اما مشکل این است که نشانگر ماوس به‌درستی کار نمی‌کند. برای مثال، اگر یکی از این برنامه‌ها را باز و اجرا کنید، نمی‌توانید نشانگر ماوس را در پشت بریدگی حرکت دهید. اگر به‌سمت راست حرکت کنید، نشانگر از روی شکاف می‌پرد و اگر بخواهید به‌سمت بریدگی حرکت کنید، نشانگر فقط به آن برخورد می‌کند.

دیدگاه‌ها (۰)

*
*